Wanny wychwytowe wykonywane są z różnych materiałów m.in. z kompozytów ceramicznych, PVC, betonu, stali odpornej na korozję. Wybór jest uzależniony od warunków pracy kanałów i ilości ścieków przepływających w jednostce czasu. Kanały odwadniające i drenażowe wykonywane są z różnych materiałów m.in. z kompozycji ceramicznych, PVC, betonu, stali odpornej na korozję. Wybór zależy od warunków pracy podajników i ilości ścieków przepływających w jednostce czasu.
Co jest lepsze – beton czy plastik?
Systemy wanien wychwytowych https://danlab.pl/nasze-produkty/meble-i-dygestoria/wanny-wychwytowe/ z tworzyw sztucznych wykonane z PVC cieszą się coraz większą popularnością. Wyparły one produkty wykonane z żeliwa ciągliwego, włókna szklanego, polietylenu wysokiej gęstości, włókna smołowego.
Zaletami wanien wychwytowych z tworzywa sztucznego są:
- Niski koszt finansowy surowca, ponieważ te tace mogą być produkowane z produktu z recyklingu.
- Stosunkowo mała gęstość, co ułatwia dostawę i montaż produktów.
- Długa żywotność (choć nie poddawana dużym obciążeniom), zwłaszcza naprzemienna.
- Możliwość łatwej zmiany układu asortymentu, co ma pozytywny wpływ na asortyment.
- Kanały odwadniające z tworzyw sztucznych mają doskonałe właściwości hydrauliczne, co zmniejsza straty ciśnienia przy transporcie ścieków na duże odległości.
Wydaje się więc, że czynniki wymienione powyżej mogą być decydującym czynnikiem przy wyborze właściwego materiału drenażowego dla Waszego projektu. Istnieją jednak inne okoliczności, które należy wziąć pod uwagę.
Nie mniej istotna jest względna wytrzymałość każdego rodzaju wanny wychwytowej z tworzywa sztucznego i jej wpływ na technikę układania, a w szczególności na warunki łączenia kilku wanien w szeregu.